Autokleeps

Hip hop ajalugu

Hip hop muusika või hip-hop muusika, tuntud ka kui räppmuusika ja algselt tuntud kui diskoräpp, on populaarse muusika žanr, mis sai alguse New Yorgi Bronxi linnaosas 1970. aastate alguses afroameeriklaste poolt, mis eksisteeris juba mitu aastat enne peavoolu avastamist.
Hip hop koosneb rütmilisest muusikast beat-ist ja räppimisest kohati ka riimilisest kõnest. 

Algusaegadel määratleti hiphopi nelja peamise stiilielemendiga: MCing / räppimine, DJ / plaadimängijatega skrätsimine, breiktants ja graffiti kunst. 
Kuigi sageli viidatakse ainult räppimisele, tähistab "hip-hop" suuremat subkultuuri. Mõistet „hip hop muusika“ kasutatakse mõnikord sünonüümina terminiga räppmuusika, kuigi räpp ei ole hip hop muusika nõutav komponent; žanr võib sisaldada ka muid hip-hopi kultuuri elemente, sealhulgas DJ-d, turntablism, skrätsimine, beatbox ja instrumentaalpalad. Hip hop kui muusikažanr ja kultuur kujunes välja 1970. aastatel, kui linnaosade kvartalipeod muutusid New Yorgis üha populaarsemaks, eriti Bronxis elavate afroameerika noorte seas. Kvartalipidudel mängisid DJ-d populaarsetest lugudest osasid, kasutades kahte plaadimängijat ja DJ-pulti. Hip-hopi varajane areng toimus siis, kui turntablism ja trummimasinad muutusid laialdaselt kättesaadavaks ja taskukohaseks. Turntablisti tehnikad, nagu skrätsimine ja beatmatching, arenesid koos pausidega. Räppimine kujunes välja vokaalstiilina, milles artist räägib või laulab rütmiliselt.
Hip-hop muusikat hakati salvestama ametlikult raadio ja televisioonis esitamiseks alles 1979. aastal. Vanakooli hip-hop oli selle žanri esimene peavoolulaine, mida iseloomustasid diskomõjud ja peole suunatud laulusõnad. 1980. aastad tähistasid hiphopi mitmekesistumist, kuna žanr arendas välja keerukamaid stiile ja levis üle maailma. Uuekooli hip-hop oli žanri teine laine, mida iseloomustas selle elektroheli ja mis viis kuldajastu hip-hopi, uuendusliku perioodi 1980ndate keskpaiga ja 1990ndate keskpaiga vahel.

Festivali autoparkla piletid
hinnaga 10 € on müügis kohapeal.